Zajazd i motel nad Sapiną

Zajazd nad SapinąKompleks ten znajduje się w miejscowości Kruklanki niedaleko Giżycka, nieopodal Puszczy Boreckiej. Z Giżycka mamy do Kruklanek 14 kilometrów kierując się na północny-wschód początkowo drogą numer 63. Samo położenie tego motelu zachęca do tego, by spędzić tam kilka nocy lub wakacje i skorzystać z wielu atrakcji, jakie tam oferuje się turystom.

Rzeką Sapiną wytyczony jest piękny szlak kajakowy, który prowadzi od jeziora Kruklin do Węgorzewa. Trasa liczy sobie 46 kilometrów.  Samo jezioro ma ładną plażę, przy której znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można też w motelu wypożyczyć rowery górskie i turystyczne, zamówić przejażdżkę bryczką konną, a zimą organizowane są kuligi.

Motel oferuje podróżnym 26 miejsc sypialnych w dwuosobowych pokojach, są też do wynajęcia dwa apartamenty. Pokoje wyposażone standardowo w łazienki ( toaleta, umywalka, prysznic) i telewizory. W ramach pobytu oferowane jest całodobowe wyżywienie serwujące dania kuchni polskiej. Podają tu pyszne pierogi i swojskie kiełbasy. Restauracja posiada 100 miejsc, można też wynająć salę konferencyjną, organizowane tu są też przyjęcia weselne.

Ceny wynajęcia pokoi kształtują się od 70 złotych, w zależności od pory roku. Jeśli turyści nacieszą się spokojem i wylegiwaniem w tym miejscu, mogą tez wybrać się na zwiedzanie okolic, które są pełne ciekawych zakątków. Zobaczyć można rezerwat żubrów w Wolisku, w którym zbudowana jest także wioska indiańska, piramidę-grobowiec w Rapach, kwaterę Hitlera w Gierłoży ( to tu w 1944 roku został przeprowadzony przez von Stauffenberga i von Haeftena nieudany zamach na życie Hitlera), twierdzę Boyen w Giżycku, w Mamerkach kwaterę niemieckich sił lądowych, pałac w Sztynorcie, zamki krzyżackie w Rynie i Giżycku.

Powiązane wpisy