Upalna Grecja

grecjaJeśli chcesz spędzić udane wakacje Grecja jest tym krajem, który zauroczy nawet najbardziej wybrednego turystę. Dojazd do Grecji nie jest skomplikowany. Mamy do wyboru samolot, autokar, a dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność w wyborze atrakcji i planu wakacji również samochód. Grecja zachwyca pięknym krajobrazem i słoneczną pogodą. Można tu podziwiać górskie szczyty, rozległe równiny oraz bogatą roślinność śródziemnomorską taką jak gaje oliwne i pomarańczowe oraz rozległe winnice, w których można skosztować wytwarzanego w nich wina.

Grecja ma dostęp do kilku mórz, z których najpopularniejsze to Morze Śródziemne. Greckie wyspy są rajem dla plażowych leniuchów. Jako kraj z bogatą kulturą i niepowtarzalną historią w Grecji można zobaczyć mnóstwo antycznych zabytków. W każdym zakątku Grecji można natknąć się na ruiny świątyń greckich bogów. Do najpopularniejszych należy świątynia Zeusa w Atenach czy Partenon – świątynia poświęcona Atenie Dziewicy – również znajdująca się w Atenach.

Znakiem szczególnym architektury greckiej są wapienne budowle malowniczo rozpościerające się na tle fantastycznej przyrody. Dodatkowym atutem pobytu w Grecji jest niecodzienna gościnność ludności greckiej. Grecy są zawsze uśmiechnięci i doskonale potrafią czerpać radość z codziennych przyjemności. Nie ma tu wszechobecnego pośpiechu, za to można ze spokojem delektować się narodowymi zabytkami oraz oczywiście smaczną grecką kuchnią. Do greckich specjałów można zaliczyć potrawy z owoców morza, ryb i oczywiście wspomniane greckie wino. W greckiej kuchni nawet pieczywo moczone w oliwie z dodatkiem czosnku, czy pieczona ryba ze szczyptą pieprzu, soli podana z kawałkiem cytryny smakuje wyśmienicie. Należy tu wspomnieć, że oliwa jest zawsze najlepszego gatunku, a owoce i warzywa zazwyczaj pochodzą z lokalnych hodowli. Posiłki podawane są na świeżym powietrzu przy akompaniamencie tradycyjnych greckich melodii. Dlatego też warto zwiedzić tę cudowna krainę, gdzie można doskonale wypocząć.

Powiązane wpisy

Komentarzy: 1 do wpisu Upalna Grecja

  1. Zorbas pisze:

    Ja polecam wyspy greckie.