Mroźna Norwegia

norwegiaDla osób, które latem nie lubią wylegiwać się na słońcu, a zamiast tego preferują piesze wycieczki i kontakt z naturą, idealny wypoczynek zapewni nieco mroźna Norwegia. Warto wspomnieć, że kraj ten jest piękny o każdej porze roku, jednakże zimowy wypoczynek w nim jest polecany jedynie dla osób odpornych na niskie temperatury. Dla takich wytrwałych wycieczkowiczów Norwegia oferuje jednak niepowtarzalne wrażenia w postaci zorzy polarnej, którą najłatwiej zaobserwować pomiędzy lutym a listopadem w okolicach koła podbiegunowego na północy kraju.

Norwegia jest rajem dla osób, które uwielbiają górskie wspinaczki. Ze szczytów norweskich gór można podziwiać niepowtarzalne fiordy, fieldy, wodospady oraz, w zimniejszych zakątkach, pozostałości po lodowcu. Pobyt w Norwegii jest również okazją do spotkania niesamowitych gatunków zwierząt takich jak orki, wieloryby, woły piżmowe, renifery oraz różnych gatunków ptaków.

Norwedzy są sympatycznymi gospodarzami, zawsze chętnymi do pomocy i skorymi do zabawy – dlatego w tym kraju nie sposób się zagubić. Norweska kuchnia jest oparta na rybach i owocach morza. Z norweskich potraw narodowych warto spróbować aquavitu – norweskiego alkoholu narodowego, którego bazą jest ziołowo-ziemniaczana wódka. Niestety, pobyt w Norwegii ma jedną zasadniczą wadę – wymaga zasobniejszego portfela – jednakże niesamowite krajobrazy i urok norweskich zatoczek rekompensują każdą wydaną norweską koronę.

Powiązane wpisy