Rzym – Wieczne miasto

rzym

Wieczne Miasto, jak nazywa się Rzym, jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Starożytna architektura miesza się z nowoczesnością, a do tego jest okraszona ciepłym włoskim słońcem. Rzym jest miastem wielu kultur i narodowości. Dla osób wyznania rzymskokatolickiego jest również ważnym miejscem kultu – miastem, które mieści w sobie państwo – Stolicę Apostolską– Watykan.

Dlatego też Watykan jest miejscem, którego w zwiedzaniu miasta nie można pominąć. Słynne watykańskie groty mieszczące grobowce najwybitniejszych postaci Watykanu, są każdego roku, tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Zabytkiem z czasów pogańskich jest niewątpliwie Panteon – świątynia poświęcona wszystkim boskim opiekunom miasta. Warte zobaczenia są również ruiny starożytnej areny sportowej – Koloseum. Podczas zwiedzania nie można również pominąć słynnych Hiszpańskich Schodów – często wykorzystywanych, jako wybieg podczas międzynarodowych pokazów mody, czy mieniącej się różnobarwnie fontanna di Trevi, która najbarwniej wygląda podczas wieczornych spektakli przy muzyce.

Zgodnie z niepisanym zwyczajem do fontanny wrzuca się monetę, by powrócić do Rzymu. W całym mieście rozmieszczone są również pozostałości po ówczesnym systemie kanalizacyjnym, akwedukty. Pasjonaci starożytnej historii zainteresują się na pewno Forum Romanum, które było dawnym miejscem burzliwych dysput i narad politycznych oraz społecznych. A kiedy zmęczony turysta postanowi się zrelaksować może to uczynić przy lampce doskonałego włoskiego wina.

Powiązane wpisy